На 04.10.2022 година во ОВР Кичево, А.Р.(22) од кичевското село Жубрино пријавила дека на локален пат во селото била касната од куче скитник.

Истиот ден, Ф.А.(51) од кичевското село Србјани пријавила дека на улицата „Рудничка“ во Кичево била касната од куче скитник.