Поранешниот градоначалник на Општина Петровец од редовите на СДСМ и вработен во Бирото за јавна безбедност во Министерството за внатрешни работи (МВР), Звонко Цветковски, вчера со две убодни рани со нож си го повредил 22-годишниот син Ј.Ц, пишува Плусинфо.

Информацијата за неколку македонски медиуми ја потврдиле и од МВР.

На настанот претходела семејна расправија, а сето ова се случило во Ржаничино.