На 19.01.2024 во 14.20 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го привеле А.А.(44) од Струмица.

Тој бил баран по судска наредба за издржување затворска казна.

Лицето било предадено во Казнено – поправната установа „Затвор Струмица“ за издржување на казната.