ФК Вардар добива нов сопственик

Ф

Фудбалскиот клуб Вардар наскоро добива нов газда. Работите за преземањето на сопственичката структура од Сергеј Самсоненко се пред финализизација и се наѕира договорот да се добие нов сопственик за следната сезона во која „црвено-црните“ ќе играат во ВМФЛ-Запад.

Магазин 16.06.2021. 18:19

Прв човек на хартија според најавите ќе биде Слободан Крстевски, инаку сопственик на компанијата „Блу Скај“. Во тимот ќе има вклучено и други познати македонски личности од фудбалот, а проектот за иднината на клубот е спремен и веќе е на маса.


Останати вести од Магазин

Подкаст

Подкаст