Игор носеше класично одело, без вратоврска и машна, а носеше патики наместо чевли, додека Душица ги остави сите без здив во бел мини фустан со бели салонки и превез на главата.

Да потсетиме, популарниот Кара објави фотографија на Инстаграм на која неговата девојка Душица Андоновска носи прстен на раката, откривајќи им на следбениците дека ја запросил. Само напиша кратко во описот на фотографијата. „Да Да“. Душица доби рози заедно со прстенот, што таа ги покажа на сликата.

Ракометарот ја запроси својата девојка изненадувајќи ја со ливчиња од роза во форма на срце и свеќи на подот.

Душица и Игор се среќаваа додека ракометарот играше за македонски Вардар, каде мина седум години, а сега се пресели во Полска и игра за Кјелце.