Српскиот тенисер во финалето го победи ривалот Стефанос Циципас и со сопругата позираше покрај освоениот трофеј.

-Колку прекрасен момент. Ја впиваме секоја секунда од оваа среќа и радост. Колку само се вложи за остварување на овој сон… РГ е навистина посебно место – напиша Јелена во описот на фотографијата на која се бакнуваат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by dacateamdjokovic (@dacateamdjokovic)