На Олимписките игри во Токио, Германија ќе игра во групата Д со Бразил, Брегот на Слоновата коска и Саудиска Арабија.

Хондурас ќе игра во групата Б со Кореја, Нов Зеланд и Романија.

Олимпискиот турнир во фудбал започнува на 22 јули.