Одделението за внатрешни работи – Гостивар поднесе кривична пријава против А.М.(61) од с.Врапчиште, гостиварско.

Пријавениот на 9 април годинава на гробиштата во с.Врапчиште физички ја нападнал неговата снаа Т.М.(30) од Гостивар.