Тој објави видео на Инстаграм за да ги извести следбениците дека се враќа во Италија,и се заблагодари на Србија што му даде можност да се вакцинира.

-Отсега натаму, почнувам да го живеам животот во потполност, рече тој низ смеа на видеото.

-Благодарам Србијо, што се однесуваше кон мене како да сум нејзин. Се гледаме на втората вакцинација. Толку многу сум благодарен што бевте толку љубезни , изјави Џанлука .

Српскиот портал Блиц објави видео од вакцинацијата на Џанлука.