СВР Куманово поднесе кривична пријава против К.Г.(20), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено прозводство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 23.10.2021, полициски службеници извршиле претрес во неговиот дом, при што пронашле и одзеле марихуана.