Македонија

Поради убиството на новинарот Кашоги, претседателот на САД ќе разговара со саудискиот принц за последиците

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека наскоро ќе зборува со саудискиот принц, Мухамед бин Салман за тоа дали и какви последици...
Македонија

Османи: Ќе изградиме меморијален центар на албанскиот холокауст во спомен на избрканите од војната на Косово

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, кој беше поканет на третиот Конгрес на лигата на Албанците во светот, каде...
Македонија

Според Договорот од Преспа, самите ќе мора да побараме да не нарекуваат Северна Република Македонија

Преспанскиот договор предвидува по имплементацијата на уставните измени, втората страна, односно Македонија да ги извести сите организации,...
Македонија

Стоилковски: Договорената капитулација нема никогаш да заживее кај Македонскиот народ

Македонскиот пиреј ги издржал и грчките андарти и колонизаторите, и германските и бугарските фашисти и ОСОБЕНО нивните домашни соработници. Почитувани. Република...