На 30.06.2022 околу 02:00 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода малолетник од Битола, поради сомнение дека извршил обљуба врз малолетничка од Битола – негова роднина.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.