На 29.06.2022 во 11.08 часот во Полициската станица Аеродром, Б.Т.(22) од Скопје пријавил дека во близина на неговата куќа, на подрачјето на општина Аеродром, настанал пожар на нива со жито сопственост на И.Л.(24) од Скопје.

Пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.