На 30.06.2022 во 16.50 часот на ул.„Владимир Полежановски“ во Скопје, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Д.(38) од Скопје.

Тој бил баран по Централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор Скопје, поради бегство од затворот.

Лицето било предадено во казнено-поправната установа за доиздржување на затворската казна.