„Вчера околу 23.30 часот на регионалниот пат Градско-Велес, патничко возило „фолксваген поло“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Д.Н.(57) од Велес излеталo од коловозот“, велат од МВР.

Според пријавеното, по незгодата возачот бил пренесен во Општата болница во Велес, каде му била констатирана смрт.