Познатиот УФЦ борец Конор Мекгрегор набрзо по тие информации излезе со изненадувачка објава на социјалните мрежи.

Мекгрегор без знаци дека се шегува објави дека размислува да го купи Манчестер Јунајтед и ги праша фановите што мислат за таа идеја.

Засега нема повеќе информации, прво дали Глејзер го продава клубот, а после дали Конор е навистина сериозен во намерата.