На 11 мај 2021 во 22:30 часот во СВР Скопје, С.Р.(19) од Скопје пријавил дека пред маркет на подрачјето на Шуто Оризари, додека бил заедно со Б.Л. и 17-годишник од с.Визбегово, скопско, С.К.(43), М.К.(21), двајцата од Скопје, заедно со уште едно лице ги нападнале со тврд предмет малолетникот и В.Р.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.