При претрес во нивниот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, информираа денеска од МВР, биле пронајдени и одземени марихуана и пари.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.