Како што информираат од стручниот штаб, Пандев и со инјекции го одиграл дуелот со Украинците, но поради повредата денеска добил одмор за тренингот во тренинг-базата на Ајакс.

Граѓаните убедени во успех на македонските фудбалери на ЕУРО 2020

Деновиве тој ќе биде под лекарски третман во надежта да настапи на последниот натпревар на Македонија на ЕВРО 2020 против Холандија во понеделник на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам. За избраниците на Игор Ангеловски тоа воедно ќе биде и последниот натпревар на дебитантскиот настап на Европските првенства, откако по завчерашниот триумф на Холандија над Австрија (2:0) „црвено – жолтите“ останаа без шанси за пласман во нокаут фазата.