На 03.10.2022 во 11.10 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.С.(66) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот син В.С.(41), кој имал здравствени проблеми.

Според пријавеното тој и претходно се оддалечувал од домот и бил враќан назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.