Распоред на натпреварите од шестото коло:

Вторник – 7 декември

Група А: ПСЖ – Клуб Бриж, Лајпциг – Манчестер сити

Табела: Манчестер сити 12, ПСЖ 8, Лајпциг 4, Клуб Бриж 4.

Група Б: Порто – Атлетико Мадрид, Милан – Ливерпул

Табела: Ливерпул 15, Порто 5, Милан 4, Атлетико Мадрид 4.

Група Ц: Ајакс – Спортинг, Борусија (Д) – Бешикташ

Табела: Ајакс 15, Спортинг 9, Борусија (Д) 6, Бешикташ 0.

Група Д: Реал Мадрид – Интер, Шахтјор – Шериф

Табела: Реал Мадрид 12, Интер 10, Шериф 6, Шахтјор 1.

Среда – 8 декември

Група Е: Баерн – Барселона, Бенфика – Динамо Киев

Табела: Баерн 15, Барселона 7, Бенфика 5, Динамо Киев 1.

Група Ф: Аталанта – Виљареал, Манчестер јунајтед – Јанг Бојс

Табела: Манчестер јунајтед 10, Виљареал 7, Аталанта 6, Јанг Бојс 4.

Група Г: Салцбург – Севиља, Волфсбург – Лил

Табела: Лил 8. Салцбург 7, Севиља 6, Волфсбург 5.

Група Х: Зенит – Челзи, Јувентус – Малме

Табела: Челзи 12, Јувентус 12. Зенит 4. Малме 1.