На 02 декември во 22.40 часот во Скопје, полициски службеници од одделение за насилен криминал, единица за насилен криминал при СВР Скопје во полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода Ш.М. (31) од скопското село Арачиново.

Тој се сомничи дека на 01 декември по електронски пат испратил порака со заканувачка содржина кон вработени во интернет портал, поради претходно објавен текст.

Во службен разговор во полициска станица тој го признал делото.