Како што соопшти МВР, Н.Д. на 18 јуни 2021 во населба „Илинден“ со употреба на физичка сила од Л.Т. (74) одзел пари.

По насоки на Јавен обвинител тој е задржан во Полициска станица Кисела Вода, а по комплетно документирање на материјалот, против него ќе биде поднесена кривична пријава.