На 06.08.2021 во 06.40 часот во Полициската станица Бит Пазар, Џ.И.(43) од Скопје пријавил дека Н.М.(34) од Скопје испукал неколку куршуми кон него и неговиот брат Т.И. пред влезот од зградата каде живеат на подрачјето на Чаир, но не ги повредил. Полициски службеници излегле на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.