Притоа, полициските службеници го лишиле од слобода совозачот В.Е.(43) од Скопје, додека возачот Р.Р.(45) од Скопје со возилото удрил еден од полициските службеници и се дал во бегство.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.