Во шокантен и трагичен инцидент, Стефан Савиќ, истакнат репрезентативец на Србија и бронзен медалист на Светското првенство во ММА, синоќа беше смртно избоден со нож на аголот Добрачина и Дунавска во центарот на Белград.

Ненавремено умирање на шампион

Стефан Савиќ им подлегна на повредите во раните утрински часови на 25 февруари, по брутално прободување. Инцидентот се случил нешто по полноќ, а Савиќ бил откриен со убодна рана во пределот на градниот кош. И покрај непосредниот транспорт до Ургентниот центар, тој трагично почина.

Сочувство од Арена спорт и ММА заедницата

Веста за прераната смрт на Савиќ ја потврди Арена Спорт, платформата на која тој ги покажа своите вештини. Арена Спорт изрази искрено сочувство до ожалостеното семејство и жали за загубата не само на шампион, туку и на личност која допре до срцата со добрина.

„Арена фајт упатува искрено сочувство до семејството, пријателите и сите луѓе кои го сакаа Стефан. Тој засекогаш ќе остане запаметен, не само како шампион, туку и како некој кој допре до срцата со својата добрина и остави неизбришлив белег“, пишуваат нивните официјално соопштение.

Извор: 4news

Извор RTS