Вечерва го следиме ракометниот дерби дуел помеѓу Вардар и Еурофарм Пелистер кој се игра во Скопје.

Поддршка за црно-црните!

Поддршка за нашиот Вардар кој е душата на македонецот!

Со срце за Вардар!, објави на Фејсбук градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски.