-Во незгодата, Џ.А. здобил со тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

На местото на незгодата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар.