Притоа, В.С.(35) не успеал да излезе од куќата и починал.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција, се вели во информацијата од полицијата.