Полициските службеници го уапсиле и третото лице кое имаше пиштол при инцидентот кај „Скендербег“ минатата недела за време на протестите против францускиот предлог.

МВР соопшти дека станува збор за А.Р. кој го признал делото.

Полицијата претходно приведе уште две лица кои имаа огнено оружје.