Џенифер Лопез изгледа неверојатно, фит и младолико, но таа напорно тренира за да ја одржува својата фигура.

52-годишната актерка и пејачка сподели видео од нејзин тренинг и доби илјадници комплименти. Славната музичарка вежба додека во позадина тече нејзиниот најнов хит „On My Way“ снимен за нејзиниот филм „Marry Me“ со Овен Вилсон. Филмот ќе започне да се прикажува овој февруари.

„На мојот пат да станам подобра“ – напиша таа во описот на видеото кое веројатно ќе ве мотивира да започнете да тренирате.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

За вежбањето, Лопез има изјавено: „Сто проценти сум сигурна дека тренирањето е дел од она што ме прави толку среќна. Танцувањето отсекогаш имало голема улога во мојот живот и тоа што си одделувам време за да го размрдувам моето тело за мене е клучот кон среќата“.