Покрај загинатиот 25-годишен мотоциклист, двете лица кои се превезувале во возилото се тешко повредени и се пренесени во скопските клиники.

Голем број на луѓе вчера се собраа на местото на несреќата, а на сите страни се слушаа лелеци по страшната сообраќајка на булеварот „Јане Сандански“ во скопската населба Аеродром.

Од МВР се очекуваат детали за страотната сообраќајка во текот на денот.

Тешка сообраќајка во Аеродром- младо момче загина на лице место

Тешка сообраќајка во Аеродром- младо момче загина на лице место

Posted by Брзи Вести on Thursday, August 19, 2021