Полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка, во текот на денешниот ден во атарот на село Арачиново го привеле Б.З. (31), баран со потерница по наредба на Основен суд Скопје 1, за издржување затворска казна од две и пол години.

Како што информираат од МВР лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.