Во СВР Скопје вчера во 06:00 часот било пријавено дека настанал пожар во барака на улица „Иван Манолев“, сопственост на Н.П.(37).

Во пожарот целосно изгорела бараката, а повредени лица нема.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. Увид бил извршен.