Премиерот Зоран Заев денеска на пунктот во спортската сала „Борис Трајковски“ се вакцинираше против коронавирусот.

Тој се вакцинираше со кинеската вакцина на Синофарм.

Тој ги повика граѓаните да се вакцинираат против коронавирусот, и истакна дека вакцините се безбедни.

Инаку, досега во Македонија се вакцинирани 74,076, а заинтересирани граѓани за вакцинација има вкупно 256,346.

 

Изјава на премиерот Зоран Заев по вакцинирањето

Posted by MИА.mk on Thursday, May 6, 2021