Планирано е двајцата попладнево да бидат на трибините на арената Јохан Кројф во Амстердам и заедно да ги бодрат своите фудбалски репрезентации во нивниот дуел на ЕУРО 2020.

Македонската репрезентација денес го игра последниот дуел на натпреварувањето во групата „Ц“. На претходните два во Букурешт, претрпевме два поради од Австрија (3-1) и Украина (2-1).