– Во несреќата учествувале патничко возило ‘ауди’, управувано од М.А.(34) од Битола и патничко возило ‘голф’, управувано од С.М.(50) од сeлото Логоварди, и двете со битолски регистарски ознаки. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил С.М. и на пат кон болница починал, соопшти МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата.