Две лица од Куманово викендов претепале нивен 30-годишен сограѓанин.

– На 05.11.2021 во 20.45 часот во СВР Куманово е пријавено дека во Куманово, А.К.(30) бил физички нападнат од С.М.(36) и Е.М.(33), сите од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Сочинети биле записници за констатиран прекршок од ЗППЈРМ.