Тоа е трикратен шампион на Мексико, а Лонгорија јавно ги покани фановите да ѝ се придружат во партнерството.

Necaxa, клуб од градот Агуаскалиентис, постои од 1923 година, т.е 97 години.

Американските инвеститори се повеќе инвестираат во европскиот фудбал, но овој потег е прва инвестиција во мексиканската фудбалска сцена.

Клубот Necaxa игра во МХ лигата, која е најгледана фудбалска лига во САД, со над 800.000 гледачи по натпревар. Тоа е повеќе отколку МЛС и Премиер лигата заедно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria)