Натпреварот нашата репрезентација го загуби со 3:1, но позитивно гледаат кон следните два дуели против Украина и Холандија и не ја губат надежта.

Поддршка до македонските репрезентативци пристигнува од секаде, а со јасна порака се огласи и ФФМ која покажа дека гордо стои зад македонската фудбалска репрезентација.

– Ниеден пораз не се брои, Вие сте наши херои, им порача ФФМ на фудбалерите.