10. Џејлен Бледсоу (3,5 милиони долари). На 12 години ја отвори својата технолошка компанија, и засега е доста успешен претприемач.

9. Рико Родригез (4 милиони долари). Славниот глумец е деветтото најбогато дете на светот. Ова најмногу се должи на популарната серија „Модерно семејство“, во која тој глуми од 2009 година.

8. Ел Фенинг (5 милиони долари). Холивудската актерка и сестра на Дакота, е една од најпознатите млади личнoсти.

7. Џејден Смит (8 милиони долари). Синот на популарните американски актери Вил Смит и Џејда Пинкет-Смит веќе има 18 години и е речиси исто толку успешен и надежен.

6. Глумицата Абигејл Бреслин (12 милиони долари).

5. Валентина Палома Пино (12 милиони долари). Ќерката на глумицата Селма Хајек и францускиот бизнисмен Франсоа-Анри Пино, е едно од оние деца кои едноставно се родиле во богато, милијардерско семејство, така што уште сега е милионерка.

4. Програмерот Николас Д’Алојзио (30 милиони долари).

3. Данилин Биркхед (59 милиони долари). Таа е ќерка на американската глумица и манекенка Ен-Никол Смит, која почина по предозирање со наркотици во 2007., една година по раѓањето на нејзината ќерка. Тогаш таа го наследи нејзиното богатство.

2. Нокс и Вивиен Џоли-Пит – потомците и наследници на една од најпознатите (сега веќе поранешни) двојки во Холивуд – Бред Пит и Анџелина Џоли.

1. Принцот Џорџ Александар Луис на свое име има милијарда долари. Се работи за синот на британскиот принц Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон.