– На 13.06.2021 во 01.40 часот во СВР Скопје А.К.(23) од Скопје пријавил дека на 12.06.2021 околу 23.30 часот на подрачјето на Центар бил пресретнат од Е.Р., кој држел остар предмет и уште две лица, од кои едното вперило пиштол кон него, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчитување на случајот.