Полициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трговија, денеска по претходно добиени оперативни сознанија и наредба за претрес од Основен кривичен суд Скопје, извршиле претрес во дом кај Д.Ц. (38) во с. Добри дол, општина Сопиште.

Од МВР информираат дека при претресот пронајдени се четири кеси со околу четири килограми марихуана, вредна околу 20.000 евра.

Д.Ц. е лишен од слобода и задржан во полициска станица и против него по документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава по брза постапка.