Сообраќајна несреќа се случи рано изутрина во Скопје, кај местото викано железничка.

Имено три возила зе судриле на раскрсницата која води кон населбата Аеродром и патото кој води кон Т.Ц. Ист Гејт.

Автомоби, комбе и камионче се учесници во сообраќајната несреќа.

Засега нема информација за повредени или загинати во сообраќајната несреќа.