Денеска требаше да се одигра натпреварот Манчестер Јунајтед и Ливерпул на Олд Трафорд во рамки на 34-то коло во англиската Премиер лига.

Почетокот на натпреварот беше закажан за 17:30 часот, но моментално истиот е одложен најверојатно за најмалку половина час. Други извори пак велат дека истиот ќе започне во 18:30 часот.

Причината за ова одложување е упадот на навивачите на Манчестер Јунајтед на стадионот, кои бараат оставка од сопствениците на клубот.

Погледнете ги сцените на Олд Трафорд.