Бидејќи службените возила не смее да се користат за партиски митинзи, за да му биде удобно, премиерот Заев вчера на митингот во Демир Хисар се појави во најновиот модел на БМВ кој во најевтината варијанта тука во Македонија чини над 100.000 евра, пренесува Прес24.

БМВ-то е со струмички регистерски таблички, но нема информација дали е лична сопственост на премиерот. Фотографија од БМВ-то на Заев, но и на цените на ова возило може да погледнете во продолжение.