Вепар повторно се појавил на улиците од Нови Сад. Дивото животно предизвикало паника меѓу граѓаните.

Шокираните граѓани го фотографирале вепарот кај кванташкиот пазар по што тој истрчал кон сообраќајното училиште во близина, пишува „nsuzivo.rs“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NS Uživo (@nsuzivo.rs)