– Ибрахимовиќ нема да игра со Емполи поради повреда на коленото, соопшти тренерот преку официјалната веб-страница на клубот од Милано.

Средбата меѓу Емполи и Милан ќе се одржи утре 22 декември. Мечот ќе започне во 20:45 часот на „Карло Кастелани“ во Емполи