Момче на возраст од 16 години е исчезнато во Скопје

На 18.04.2021 во 20.30 часот во Полициската станица Гази Баба, Ј.С.(40) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил М.О.(16) – соопштија од МВР.

Како што велат од полицијата, се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.