На 30.04.2021 во 16.15 часот било пријавено дека околу 15.30 часот, пред угостителски објект на плоштад „Македонија“, И.К.(37) од Јапонија бил физички нападнат од едно лице, информира МВР.

По целосното расчистување и документирање на случајот против него ќе следи соодветен поднесок.